Grand Theft Auto 5

Windows için Grand Theft Auto 5 Oyunu
BİLGİ
  • Lisans Ücretli -
  • Boyut
  • Version
  • Dil İngilizce
  • Firma Rockstar Games
Grand Theft Auto 5 yani kısa adıyla GTA V, Rockstar Games'in bugüne kadar geliştirdiği oyun serisinin en geniş açık dünyasına sahip bir aksiyon ve macera oyunudur.

Grand Theft Auto 5 yani kısa adıyla GTA V, Rockstar Games'in bugüne kadar geliştirdiği oyun serisinin en geniş açık dünyasına sahip bir aksiyon ve macera oyunudur.

Alışılagelmiş GTA oyunlarından farklı olarak aynı anda 3 farklı karakteri yönetme ve bu karakterler arasında dilediğiniz gibi geçiş yapmanıza imkan tanınan oyunda, her karakterin kendisine özgü bir hayat hikayesi ve özel yetenekleri bulunuyor.

Los Santos ile Blaine Country bölgelerinde geçen GTA 5'te geçmişte banka soygunlarına karışarak profesyonelleşmiş eski bir suçlu olan Michael, pisliğin içerisinde geçirdiği hayatla buna bağışıklık kazanmış ve psikopat bir tipe sahip olan Trevor ile araba hastalığıyla bilinen ancak hayatında hiç bir suça karışmamış olan Franklin adlı karakterler yer almakta.

Oyunculara mükemmel bir özgürlük sunan oyunda ucu bucağı olmayan bir açık dünyada bisikletler, motorsikletler, arabalar, otobüsler ve hatta tankların yanı sıra helikopter ve jet uçakları gibi araçları kullanabiliyoruz. 

Önceki oyunlardan farklı olan bir diğer özellik ise su altına dalış yapılabilmesi. Oyuncular oyun içerisinde okyanusa dalış yapabilecekleri gibi aynı zamanda da tehlikeli köpek balıklarından da korunmaları gerekiyor.

Grafikleri oldukça gelişmiş bir halde gelen oyunda daha yüksek çözünürlük kalitesi, daha kaliteli kaplamalar ve daha geniş bir görüş alanı da oyuncuları bekliyor. 

Karakterlerin istenildiği gibi kişiselleştirilebildiği oyunda ayrıca çok sayıda da kişiselleştirme seçeneği yer almakta. Birbirinden renkli ayakkabılar, elbiseler, şapkalar ve gözlükleri bulabileceğiniz gibi aksesuarları toplayarak da eklemeler yapılabiliyor.

Grand Theft Auto 5 indir